Časté dotazy

  • Proč nejsou stroje, které jsou v dobrém technické stavu přihlášeny na CZ dokladech?

Odpověď na tuto otázku má několik důvodů: značná část motocyklů, které prodáme, jsou zakoupeny zahraničními klienty a tudíž by se cena motocyklu zdražila o přihlášení a následné vyřízení vývozních dokumentů. Kupující by musel projít opět celým procesem přihlášení v dané zemi a cena motocyklu by se mu tak zdražila o proces přihlášení v ČR, který pro něj nemá žádný význam. Dalším důvodem, se kterým jsme se setkali je, že značná část sběratelů nechce v danou chvíli motocykl registrovat (ať již z důvodu, že motocykl bude pouze stacionárním exponátem, nebo nechce v danou chvíli platit povinné ručení), či si chce zvolit veteránské značky. Z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli registrovat motocykly až po dohodě s novým majitelem a tento proces za Vás rádi provedeme.

  • Za jakých podmínek mohu udělat s motocyklem testovací jízdu?

V případě, že je motocykl v provozuschopném stavu a nejedná se o tzv. předrenovační projekt, tak Vám motocykl rádi zapůjčíme k testovací jízdě po složení kauce ve výši ceny motocyklu. Pokud vrátíte motocykl bez poškození (ano, již se nám stalo, že nám zákazník v první zatáčce motocykl „položil“) a nebudete mít o motocykl zájem, celá kauce bude vrácena.

  • Jaká je součásná situace a postup k přihlášení historického vozidla?

Od 1.9.2023 vstoupil v platnost velký balík změn pro majitele HV. Veterány bude možné nově registrovat nejen v místě bydliště, ale i na 14 úřadech obcí s rozšířenou působností v sídlech jednotlivých krajů a v Kolíně. Dochází také k prodloužení lhůt u testování historického původu vozidel a jejich technického stavu (nově na STK), a to z 2 na 5 let. Technická prohlídka bude probíhat na stanicích technické kontroly, samozřejmě s přihlédnutím k různému stupni technického pokroku a vzhledem k času uvedení do provozu.

  • Co když jsem nenašel můj vysněný motocykl ve Vaší aktuální nabídce?

Pokud se v naší aktuální nabídce nenachází Vámi poptávaný motocykl, neváhejte nás kontaktovat. Velmi pozorně sledujeme aktuální dění a nabídku po celé Evropě. I díky, za ta léta, vybudované síti partnerů v zahraničí jsme pro Vás schopni motocykl nalézt a na zakázku dopravit do ČR, provést základní servis a veškeré úkony spojené evidencí motorových vozidel. Při této variantě ale je třeba počítat, než se motocykl bude pro Vás kupovat, se složením zálohy.

  • Proč je otevírací doba po telefonické dohodě a není pevně stanovena?

Jsme si velmi dobře vědomi, že vášeň ke sbírání moto veteránů je koníčkem a proto většina našich klientů volí termín prohlídky o víkendu, nebo po své pracovní době. Na základě těchto důvodů jsme se rozhodli pro otevírací dobu po telefonické dohodě a s každým klientem se individuálně dohodnout na termínu a čase prohlídky, kdy se snažíme maximálně vyjít vstříc jeho časovým možnostem.

  • Lze si motocykl zarezervovat k prohlídce?

Ano, ale vzhledem k velmi špatným zkušenostem standartně rezervujeme motocykl (bez finanční zálohy) pouze na 24 hodin, tzv. na cestu. V případě větší vzdálenosti, z místa Vašeho bydliště k nám, se snažíme individuálně přihlédnout k okolnostem a tato lhůta je možná prodloužit maximálně v řádu několika dnů.